Başarılarla TarihçeBaşarılarımızı, sektörde önem arz eden kurum ve kuruluşlardan almış olduğumuz ödüller ile taçlandırdık.

1980 yılında İstanbul Çakmaklı’da ilk adımları atıldı.

1986 yılında Suedser kuruldu ( Süet üretim Fabrikası )

1988 American 98 Flock Association Design with Flock in Mind üyesi oldu. Leather fabrikasına 3. hat kuruldu

1999 ISO Kalite Sistem Belgesi alındı ERP sistemi olarak Baan sistemi uygulamaya alındı Tekstil ve hammadde ihracatında gösterilen başarı ile İTKİB’den Altın Başarı Sertifikası alındı

2000 Suede Fabrikası Hadımköy’deki yeni tesisine taşındı. Tekstil ve hammadde ihracatında gösterilen başarı ile İTKİB’den Altın Başarı Sertifikası alındı.

2002 Rusya Federasyonu’ndan kalite ve hijyen belgesi olan Rostest Gost alındı.

2004 Suni süet üretiminde doğal efektli boyama tekniği konusunda 20 yıl süreli patent alındı.

2005 4. süet makinesi Suedser bilgi birikimi ile tasarlanarak yerli yapım olarak üretildi. Suedser Fabrikası’nda su geri kazanım tesisi kuruldu. Tekstil ve hammadde ihracatında gösterilen başarı ile İTKİB’den Platin Başarı Sertifikası alındı.

2006 Süet üretiminde Oeko-Tex Standard belgesi alındı. Enerji üretim sürecinde ortaya çıkan ısıyı da kullanmaya dayanan Co-Jenerasyon tesisi kuruldu. İsidef Üstün Başarı Ödülü.

2007 Süet üretim kapasitesini 5 katına çıkaracak şekilde yeni bir fabrika kurulmasına karar verildi ve Çerkezköy Projesi devreye alındı. Türkiye ihracat sıralamasında 241. Sırada yer alındı. Tekstil ve hammadde ihracatında gösterilen başarı ile İTKİB’den Platin Başarı Sertifikası alındı.

2008 Türkiye’de en fazla patent başvurusu yapan 8. firma oldu. 2008 ihracat sıralamasında 257. sırada yer alındı ÇOSB Onur Plaketi. TUBITAK Micro Elyaflı Yeni Nesil Suni Deri Üretim Teknolojisinin Geliştirilmesi Başarı Ödülü.

2010 İTKİP Başarı Ödülü MOOD en iyi ürün ödülü.

2011 Turquality programına katıldı. Sertex Baskı Tekniği’ nin 20 yıl boyunca patenti alındı. TÜBİTAK Teknoloji Geliştirme Ödülü alındı. Döşemelik kumaş temizleyicisi olan İxir ürünü geliştirildi. Kumaş üzerine desen transferi yapan baskı prosesi patenti alındı. Sektörde bir ilk gerçekleştirilerek Sertex Trend Günleri gerçekleştirildi. TOBB Ekonomiye Değer Katanlar Ödülü

2012 Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği Arge Ödülü.

2014 Örme zeminden daha yumuşak tuşeye sahip Simena ürünü geliştirildi.

2015 Halı grubu ilk ürün denemeleri gerçekleşti. Bugünün temelleri atıldı.

2016 Microfibres/ USA ve Microfibresmpress / China markaları İlkiz bünyesine katılımı ile Uluslararası bir şirket yapısına geçildi.

2017 Sertex Markası ikinci 5 yıllık büyüme planın da Turquality’e dahil edildi.